Fotograaf Kristina | Sumin.eeKui enamike jaoks on fotograafia vaid amet või hobi, siis minu jaoks on sellest saanud eluviis. Ma tunnen end fotoaparaadi taga elavaimana kui kusagil mujal. Näen kogu meie ilusat maailma kui ühte lõpmatute võimalustega võtteplatsi. Ükskõik kuhu ma vaatan, näen ilusaid kaadreid. Ma ei pea neid enam otsima, sest nende nägemine on muutunud minu jaoks sama loomulikuks nagu meie igapäevased toimetused. Ma märkan kõiki neid värve, vaatenurki, valgust ja emotsioone. Ma näen nii palju võimalusi ideaalseks fotoks. Paistku väljas päike või sadagu vihma – ilu on igalpool võrdselt olemas. Ma tõesõna armastan seda!

Elu on kogu aeg muutumas ning ei ole olemas kahte ühesugust momenti. Selle mõistmine muudab mind samal ajal hästi tänulikuks, sest mul on võimalus jäädvustada hetki, mis ei kordu enam mitte kunagi. Olgu selleks siiras emotsioon või tuules lehvivad juuksed.

Mu kliendid ei ole mu töö. Ma ei vaata neid isegi kui enda kliente. Me oleme lihtsalt inimesed (või siis imepisike kogus tähetolmu, nagu mulle meeldib mõelda), kes veedavad hetke koos ning ma jäädvustan selle. Pildistamise ajal proovin ma luua väga mugava, vaba ja lõbusa keskkonna, et fotod jääksid loomulikud. Suurim kompliment minu jaoks on elevil naeratused ja usaldus minu vastu.

Kristina